W jaki sposób sprawdzić dewelopera?

Mieszkania od sprawdzonego dewelopera

Zakup mieszkania jest bardzo poważną sprawą i inwestycją, która wiąże nas na dobre kilka lat. Mieszkania od dewelopera od dłuższego czasu cieszą się coraz większą popularnością głównie za sprawą atrakcyjnych ofert oraz dostępności. Rynek jest konkurencyjny, z tego powodu przedsiębiorcy oferują atrakcyjne lokalizacje oraz dodatkowe korzyści. Kupno mieszkania od dewelopera wiąże się z koniecznością pilnowania wszelkich formalności i mimo tego, że większość spoczywa na barkach przedsiębiorcy to warto upewnić się co do wiarygodności oraz rzetelności dewelopera. Na co zwrócić uwagę, aby zakup Twojego wymarzonego domu czy mieszkania przebiegł bezproblemowo, sprawnie i nie wiązał się z dodatkowymi kosztami?

W jaki sposób można sprawdzić dewelopera przed kupnem mieszkania?

Podczas decyzji o zakupie inwestycji należy najpierw sprawdzić firmę, jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Wszystko przebiega u notariusza, dlatego wstępna umowa deweloperska niesie za sobą pewne zobowiązania w stosunku do klienta jak i dewelopera. Kiedy po podpisaniu dokumentu chcesz zrezygnować z zakupu bez podania wyraźnego powodu będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami jak i obowiązkiem uiszczenia kary za zerwanie umowy. Aby uniknąć takich sytuacji warto jest najpierw prześwietlić sobie dewelopera i sprawdzić jego rzetelność. Jakie aspekty brać pod uwagę?

  1. Jak wygląda sytuacja finansowa dewelopera?

Deweloper, od którego decydujesz się zakupić dom lub mieszkanie musi mieć dobrą sytuację finansową. Warto prześwietlić go w kilku obszarach, aby zweryfikować porządnie jego sytuację finansową. W tym celu możesz udać się do Urzędu Skarbowego lub ZUSu, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje i sprawdzisz, czy przedsiębiorca nie jest zadłużony. Pomocny jest również KRS, który jest wiarygodnym źródłem z informacjami o firmie.

  1. Inwestycje zakończone oraz doświadczenie

Możesz zweryfikować dewelopera pod kątem zakończonych już inwestycji oraz doświadczenia. O tych informacjach dowiesz się bezpośrednia ze strony internetowej, która stanowi niejako wizytówkę firmy tak, aby zachęcić klientów.

  1. Recenzje, opinie, wywiad środowiskowy

Jest to najprostszy sposób, dzięki któremu dowiesz się więcej o przedsiębiorcy. Opinie znajdują się w wizytówce Google, na portalach społecznościowych, forach czy blogach. Można też bezpośrednio zapytać klientów, którzy korzystali z usług wybranego przez Ciebie dewelopera i udać się na miejsce zakończonej już inwestycji. Zadowoleni klienci z pewnością udzielą Ci przychylnych informacji, jeżeli wyraźnie powtórzą się jakieś nieprzychylne informacje warto przemyśleć zmianę danego dewelopera.

  1. Zobaczenie na żywo powstającą inwestycje

Jeżeli już wybrałeś swojego idealnego dewelopera warto jest pojechać osobiście na plac budowy. Pozwoli Ci to odpowiednio zweryfikować informacje o jakości prowadzonych prac jak i wykorzystaniu odpowiednich materiałów. Możesz wtedy również sprawdzić lokalizację w kwestii udogodnień takich jak zieleń, miejsca parkingowe, plac zabaw dla dzieci czy miejsce parkingowe. Wbrew pozorom są to ważne informacje, ponieważ wpływają one na komfort i wygodę mieszkańców.

  1. Sprawdzenie dewelopera w księdze wieczystej oraz prawie do własności

W dzisiejszych czasach rzadko dochodzi do nadużyć związanych z nieprawidłowościami w kwestii własności gruntu, na którym powstaje dana inwestycja, jednak dla swojego spokoju możesz zajrzeć do spisu i upewnić się, czy nieruchomość należy faktycznie do wybranego przez Ciebie dewelopera. Jest to również doskonałe źródło do sprawdzenia wszelkich zobowiązań wobec banków jak i instytucji finansowych. Jest to istotne, gdy zakup nieruchomości wsparty był kredytem.

Dlaczego warto sprawdzić dewelopera?

Sprawdź dewelopera przed odbiorem kluczy

Kilka lat temu osoby decydujące się na zakup mieszkania od dewelopera musiały kierować się głównie własną intuicją i zdrowym rozsądkiem. Niestety spółki, które nagle pojawiały się na rynku za chwilę upadały, znikały i stosowały nieuczciwe praktyki, przez co klienci mieli problemy i tracili cały dobytek jak i lokal. Sytuacja na szczęście zmieniła się, gdy w życie weszła ustawa deweloperska. Jest ona świetnym zabezpieczeniem dla przyszłego klienta i gwarancją udanej transakcji. Klient wraz z deweloperem zobowiązany jest di podpisania umowy, w której są zawarte wszystkie informacje o inwestycji jak i sposobie płatności. Mimo tego należy zachować czujność by uniknąć ewentualnych problemów. Niewielkie doświadczenie dewelopera może również przełożyć się na jakość wykonanych usług jak i wykorzystanie gorszej jakości materiałów.

W jaki sposób zdecydować się na wymarzoną inwestycje?

Podpisanie umowy zakupu wymarzonego mieszkania

Podczas wybierania wymarzonej nieruchomości nie tylko ważne jest sprawdzenie rzetelności dewelopera, ale również musisz kierować się komfortem oraz funkcjonalnością. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się duże aglomeracje miejskie, ponieważ łatwiej tam o ciekawsze oferty pracy jak i wygodę życia. Większe miasto jest idealnym miejscem dla ludzi młodych jak i tych, którzy prowadzą ustabilizowane życie wraz ze swoją rodzinom. Rosnącą popularnością nie tylko wśród deweloperów, ale również potencjalnych klientów cieszy się Wrocław. Mieszkania we Wrocławiu to bardzo atrakcyjny rynek w stolicy Dolnego Śląska. Nic dziwnego, ponieważ Wrocław ma piękne zabytki, bulwary, mosty jak i ciekawe życie nocne które zachęca wiele ludzi do zamieszkania w nim. Mieszkania od dewelopera Wrocław powstają jak i znikają bardzo szybko, to atrakcyjny rynek pracy jak i doskonałe miejsce do rozwijania swojej kariery. Jest to również stabilny rynek nieruchomości, gdzie sektor wtórny i pierwotny cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto więc zobaczyć mieszkanie od dewelopera Wrocław, ponieważ to miasto oferuje bogaty wybór inwestycji mieszkań jak i lokali dostosowanych do wymogów nawet najbardziej wymagających klientów

Powrót