Mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu

Wrocław od lat jest uwielbianym przez Polaków miastem nie tylko pod kątem zwiedzania, ale również zamieszkania. Jako stolica Dolnego Śląska przyciąga do siebie osoby, które chciałyby kupić swoje własne mieszkanie jak i firmy, które poszukują powierzchni biurowej. Rozważając zakup mieszkania przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę jakie masz możliwości finansowe oraz jakie masz potrzeby. Musisz pamiętać, że zakup mieszkania od dewelopera wiąże się z tym, że na zamieszkanie w lokalu musisz trochę poczekać. Zatem jak wyglądają Wrocławskie inwestycje oraz jakie są ceny?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu oraz ile kosztują mieszkania?
  2. Wrocław – ile ma mieszkańców, jakie mieszkania wybierają Wrocławianie?
  3. Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu?
  4. Jaki deweloper we Wrocławiu ma najlepsze propozycje?

Jak wygląda rynek nieruchomości we Wrocławiu oraz ile kosztują mieszkania?

inwestycja budus

Od kilku lat Wrocławski rynek nieruchomości prężnie się rozwija. Koniunktura gospodarcza sprzyja, więc automatycznie miasto cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów działających na rynku nieruchomości mieszkaniowych jak i tych, realizujących obiekty komercyjne. W stolicy Dolnego Śląska rynek deweloperski ma bardzo dużą konkurencję, liczba oddawanych mieszkań rośnie z roku na rok a Wrocław jako miasto zyskuje na popularności.

Jaki jest koszt mieszkania we Wrocławiu?

Wrocław nie należy do najtańszych miast w Polsce, natomiast ceny utrzymują się przeważnie na stałym poziomie. W zależności od dzielnicy, w której chciałbyś zamieszkać ceny będą się różnić. Najdroższe nowoczesne mieszkania Wrocław możesz znaleźć na Starym Mieście oraz Śródmieściu. Te dzielnice wybierają bardziej wymagający klienci, jest tam coraz więcej luksusowych apartamentów. Tańszą propozycją, ale coraz bardziej popularną są Krzyki i Fabryczna. Najtańszą opcją jest Psie Pole, natomiast tutaj trzeba wziąć pod uwagę fakt, gdzie ta dzielnica jest położona.

Jakie są najbardziej pożądane dzielnice Wrocławia?

Najbardziej pożądaną dzielnicą przez mieszkańców są Krzyki. Ich popularność jest tak duża, dlatego że jest tam duża ilość zieleni jak i bardzo dobrą komunikacje do centrum miasta. Poprzez bliską obecność wyższych uczelni: Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej chętnie zamieszkują tam studenci. W tej dzielnicy są też dwa duże parki: Park Południowy oraz Park Skowroni, w których rodziny mogą aktywnie spędzić czas.

Lokalizacja mieszkania jest kluczowa podczas kupowania mieszkania np. pod wynajem. W takim przypadku należy upewnić się, że zwrot inwestycji jest możliwy. Przez to, że Wrocław jest rozległym miastem, to dojazd np. do pracy czy uczelni to naprawdę istotna sprawa. Poprzez niesłabnący popyt na mieszkania pod wynajem, deweloperzy budują osiedla z myślą o prywatnych inwestorach. mieszkania we Wrocławiu budowane są tak, aby w przyszłości zwróciły się oraz w dalszym ciągu cieszyły zainteresowaniem.

Wrocław – ile ma mieszkańców, jakie mieszkania wybierają Wrocławianie?

Według GUS w grudniu 2020r. We Wrocławiu było zameldowanych aż 641,9 tyś. Nie jest to jednak współmierne do rzeczywistej ilości osób przebywających w mieście, ponieważ nie każdy jest zameldowany. Takich osób może być nawet od 100-150 tyś a wśród nich są studenci, pracownicy sezonowi czy imigranci.

Wrocław to trzecie co do wielkości w Polsce ośrodkiem uniwersyteckim – na samych studiach stacjonarnych uczy się tutaj około 150 tyś osób. Z bardziej znanych uczelni są to np. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska czy Uniwersytet Medyczny. Z tego powodu w okresach rozpoczęcia roku akademickiego ciężko jest znaleźć lokal w dogodnej lokalizacji i w dobrej cenie. Ogromna ilość osób uczących się w naszym mieście to świetna informacja dla deweloperów, którzy planują nową inwestycję. Warto dlatego zadbać, aby takie mieszkania były w dobrej lokalizacji, najlepiej z dobrym dojazdem do uczelni oraz dworca PKP. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie na wynajem, te aspekty powinny być dla Ciebie bardzo znaczące.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu?

Panorama Wrocławia

Rynek mieszkań we Wrocławiu rozwija się w expressowym tempie. Nowo powstałe inwestycje są wspierane przez miasto, przez co wiele lokalizacji znajdujących się w dalszej odległości od centrum gwarantują coraz lepszą komunikację oraz infrastrukturę. Mieszkania z rynku pierwotnego są nowoczesne i niezwykle funkcjonalne, natomiast wybierając mieszkanie w starej kamienicy musisz liczyć się z tym, że musisz wykonać tam generalny remont oraz wydać kupę kasy. W stolicy Dolnego Śląska panuje niesamowicie przyjazna atmosfera. Deweloperzy Wrocław zdają sobie z tego doskonale sprawę, dlatego powstaje coraz więcej inwestycji. Decydując się na zakup mieszkania nie będziesz się nudzić. We Wrocławiu jest wiele wydarzeń kulturowych czy sportowych. Liczne restauracje czy kluby zapewniają rozrywkę dla wielu mieszkańców. Centrum miasta tętni życiem więc na pewno nie będziesz się nudzić. Jeżeli cenisz sobie spokój i nie chciałbyś mieszkać w centrum to spokojnie znajdziesz świetny lokal na obrzeżach bez martwienia się o dojazd. Miasto coraz bardziej stara się ulepszać połączenia komunikacyjne, aby były jak najbardziej sprawne. Nowe mieszkanie Wrocław to świetny wybór!

Jaki deweloper we Wrocławiu ma najlepsze propozycje?

Wybór deweloper Wrocław jest ograniczony lokalizacją, ceną oraz ofertą. Może się okazać tak, że najbardziej polecani deweloperzy nie oferują takich warunków, jakie nas interesują np. metraż albo jest za droga. Na rynku jest mnóstwo firm oferujących nowo powstałe lokale. Aby wybrać dewelopera, który może nas zainteresować należy przede wszystkim wybrać lokalizację, jaka nas interesuje i sprawdzić, jakie firmy budują w tym miejsca. Nasza firma Budus-Developer działa na wrocławskim rynku od 2004r. W tym czasie zaoferowane zostało naszym klientom ponad 400 lokali o łącznej powierzchni ponad 25000m2. Realizujemy inwestycje z zakresu budownictwa mieszkaniowego jak i komercyjnego. Jeżeli poszukujesz rzetelnego deweloper Wrocław to idealnie trafiłeś!

Sam widzisz, że rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny a inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu cieszą się naprawdę dużą popularnością wśród inwestorów oraz osób prywatnych. We Wrocławiu mieszkanie znajdzie sobie każdy – od studenta po rodziny z dziećmi. Wrocław to również atrakcyjny teren dla biznesmenów, coraz więcej zagranicznych firm otwiera tutaj swoje biura oraz inwestują kapitał. Wybór idealnego dewelopera, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania zdecydowanie jest to ciężki orzech do zgryzienia. Miej określone oczekiwania, budżet i lokalizacje, a wszystko stanie się prostsze! Budus-Developer czeka na Ciebie z otwartymi ramionami!

Powrót