Ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera?

Podczas planowania swoich wydatków związanych z zakupem nowego mieszkania od dewelopera, powinieneś uwzględnić także koszty wykończenia lokalu. Wysokość tych kosztów zależna jest od wielu czynników, natomiast warto mieć chociaż orientacyjny kosztorys – dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek. Mieszkanie od dewelopera i odpowiednio oszacowany koszt wykończenia to nie wszystko – musisz najpierw określić, czy większość prac wykonujesz samodzielnie czy jednak decydujesz się na profesjonalną ekipę?

Prace wykańczaniowe mieszkania w stanie deweloperskim

Od czego zależy koszt wykończenia mieszkania?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wykończenie mieszkania. Wszystko zależy od lokalizacji, jakości wykorzystywanych materiałów, robociznę w przypadku, gdy decydujesz się na pomoc fachowców. Dodatkowym kosztem jest też zatrudnienie architekta do wykonania projektu lub w przypadku, gdy kupujesz mieszkanie od dewelopera o dużej powierzchni – to jednak nie oznacza, że wykończenie mniejszego mieszkania zawsze jest tańsze. Koszty robocizny różnią się w zależności od wielkości miasta i rodzaju wykonywanych prac.

Co to znaczy stan deweloperski?

Prace wykańczaniowe mieszkania we Wrocławiu

Stan deweloperski to najczęściej:

-wylewka betonowa na podłogach -przygotowane ściany do malowania -wyszpachlowane sufity -okna oraz parapety -zewnętrzne drzwi wejściowe -instalacja kanalizacyjna, elektryczna oraz wodna -wykończone balustrady oraz płytki na balkonie lub tarasie

Musisz również zwrócić uwagę, czy w Twoim mieszkaniu są zamontowane gniazdka i włączniki. Ich brak to dodatkowe koszty w Twoim kosztorysie.

Jaki jest średni koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego?

Prace wykańczaniowe mieszkania

Na ostateczną ceną wykończenia mieszkania od dewelopera ma wpływ bardzo dużo rzeczy. Pierwsza kwestia to powierzchnia jak i układ pomieszczeń. Istotne jest również to, jakie wybierzesz materiały i w jakim standardzie chciałbyś urządzić swoje mieszkanie. Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego szacuje się na około 1500-2000 złotych za metr kwadratowy. Jest to naprawdę spora kwota, na którą składa się również robocizna oraz wynagrodzenia dla pracowników odpowiedzialnych za projekt czy remont. Jeżeli samodzielnie przeprowadzisz większość prac lub za pomocą znajomego fachowca cena może się nieco obniżyć.

Jeśli samodzielnie pomalujemy ściany i sufity, samodzielnie rozłożymy panele podłogowe i listwy możemy oszczędzić nawet klika tysięcy. Pamiętaj, że ograniczenie kosztów będzie realne tyko wówczas, gdy odbierane mieszkanie nie będzie posiadać wad technicznych generujących dla nas dodatkowe koszty. Dlatego podczas odbioru mieszkania od dewelopera skorzystaj z pomocy specjalisty, który zweryfikuje wszystkie kąty, płaszczyzny czy ewentualnie uszkodzenia w nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę przy wykończeniu mieszkania?

Pamiętaj, aby nie oszczędzać na materiałach wykończeniowych. Nie sztuką jest kupić najdroższe materiały, meble czy sprzęt elektroniczny. Warto wybierać takie, w których stosunek ceny do jakości jest adekwatny. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz wymiany sprzętu czy niechcianego, wcześniejszego remontu. Przemyśl też aranżację każdego z pomieszczeń. Najlepiej rozpisać sobie każde pomieszczenie na kartce i przemyśleć to tak, aby każde pomieszczenie do siebie nawiązywało. W ten sposób unikniesz nietrafionego zakupu oraz oszczędzisz niepotrzebnych wydatków. W mieszkaniu od dewelopera najpierw zadbaj o wyposażenie kuchni oraz łazienki, ponieważ są to najbardziej potrzebne pomieszczenia w całym domu. Jeżeli masz napięty budżet to zaczekaj z meblami do salonu czy sypialni – niepotrzebne jest kupowanie najtańszej kanapy tylko po to, aby zaraz ją zmienić.

Alternatywa, czyli mieszkanie od dewelopera pod klucz

Mieszkanie pod klucz

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania od dewelopera pod klucz. Mieszkanie pod klucz to krótko mówiąc stan umożliwiający wprowadzenie się do mieszkania, ale bez mebli, AGD, akcesoriów itp. Nie ma tam surowych ścian, tylko od razu możesz liczyć na:

-szpachlowanie oraz malowanie ścian -szpachlowanie oraz malowanie sufitów -ułożenie płytek w łazience czy w aneksie kuchennym -montaż armatury łazienkowej -montaż paneli podłogowych -montaż listew przypodłogowych -montaż parapetów okiennych -montaż instalacji elektrycznej (gniazdek i włączników) -montaż ościeżnic drzwiowych

Mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu

Osieddle mieszkaniowe we Wrocławiu

Dzięki nam powstają nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, znajdujące się na obrzeżach Wrocławia, przestronne mieszkania bliskie terenów zielonych i wiele innych mieszkań od dewelopera. Oferujemy od kawalerek aż po mieszkania 2,3 i 4 pokojowe w metrażach od 40 do 114 metrów kwadratowych. Mieszkania od dewelopera to świetnia inwestycja, która zostaje z Wami na całe życie! Podczas kupowania swoich czterech kątów pamiętaj o uwzględnieniu kosztów wykończenia, które przedstawiliśmy Ci powyżej. Podczas sporządzania kosztorysu wykończenia mieszkania od dewelopera należy uwzględnić poprawki związane z zamontowanymi instalacjami. Koszt związany z poprawkami i wykończeniem zależy ściśle od lokalizacji – w większych miastach zapłacimy zdecydowanie wyższe kwoty niż w mniejszej miejscowości.

Powrót